27 Ocak 2013 Pazar

En Kolay Etek Modeli


      Başlıktan da anlaşıldığı gibi bu model en kolay modeldir(bence) ve buna rağmen kumaşına göre de çok şık ve kullanışlıdır.Hem günlük hem abiye her modelde uygulayabilirsiniz.
 Hatta burada yapılışınıda anlatmıştım.

     Kumaşım kalın bir penye.Oldukça tok duruyor.Ama kenarları iplik atmadığı için beni hiç yormadı saolsun.Sabah biçtim,öğlene bitti.Sahibinin üstünde görmedim ama telefonda beğendiğini söyledi.Üstünde görmeden içim rahat etmeyecek.Beni üzmemek için mi "iyi olmuş" dedi öğrenmeliyim.

     Bu kumaşın aynısından modanisada elbise vardı.desen aynı da sanırım biraz ince olanından.Ama bende inceside var zaten ve kulplu bir elbise düşünüyorum kendime.Tabii A.Ö. fakültesinin ikinci sınavından sonra.
     Kumaştan 2.30 cm kadar daha var.ama hafif defolu uç kısımlarında biraz solukluk var.Çok fazla belli olmuyor.Buna rağmen isteyen olursa(kumaş ve ya etek olarak) yorum bıraksın.

Resimlere geçelim...


23 Ocak 2013 Çarşamba

Kutlu Doğum

     "Kandil varmıdır yokmudur" tartışmalarına nereden bakmalı bilemiyorum.Bu konuyu herkesin vicdanına bırakıyorum.
      Kandiller içinde Mevlit kandili adı altında Allah Resulü'nün doğumunu kutlamayı ise daha fazla önemsememiz gerektiğini düşünüyorum.Telefonla mesajlaşma yada arayıp kutlama yerine özellikle çocuklarımıza sirayet edecek davranışlarımız olmalı.Hatta belkide sırf çocuklarımızın zihninde kalsın diye bir pasta yapıp birlikte yemeliyiz.Sevdiklerimize hediyeler almalı Resul'e ulaşması için dua zincirleri oluşturmalıyız.
     Resul'ün doğumunu yıl boyunca heyecanla bekletecek birşeyler yapmalıyız.Kalpleri coşturacak,akıllarda kalacak ve tekrarlıyorum en çok da çocuklara hoş gelecek birşeyler...Oğlum komşularımıza şeker dağıttı.Sonra kızdım kendime şekerden daha detaylı düşünülmüş birşeylerde olabilirdi.
     Avrupada ve Amerika da saçma sapan bayramlara yapılan hazırlığı düşününce çok pasif görüyorum kendimi.Aslında genele bakınca bu pasiflik tüm müslümanların üzerinde var gibi ya neyse...Kendimce söz verdim İnşAllah seneye yeni bir şeyler yapmaya çalışacağım.Aynı yenilikleri muharrem ayı için de düşünmeliyiz.Sahip olduğumuz değerlere gereken önemi göstermek için biraz gayret etmeliyiz.Birbirimizi bu konuda teşvik edelim İnşAllah...
     Öğlen hanımlarla bir araya gelip Kur'an okuduk,dua ettik,ilahiler söyledik...Uzun zamandır bukadar keyifli bir ortamda bulunmamıştım.Ruhumun yıkandığını hissettim.Sahip olduğum herşey için özellikle de "iman" nimeti için şükrettim.Allah'tan rızasına ulaştıracak ilmi ve ameli tekrar tekrar istedim.Unutup dilime gelmeyen ama O'nun bildiği ihtiyaçlarımı istedim...
     Akşama da eşim bir organizasyon için davetiyemiz olduğunu haber verdi.Apar topar hazırlandım,çocukları doyurdum.Yolda çocuklar arabada uyuyunca biraz tedirgin oldum uyanınca huzursuzlaşırlar mı diye ama çok şükür korktuğum gibi olmadı.
     Program başlamadan ufaklığın bezini değiştirmem gerekti ki tam bir faciaydı.bana acıyanlar mı tiksinenler mi fazlaydı sayamadım.Müthiş bir özgüvenle işimi hallettim,çocuğumu rahatlattım bezi çöpe attım ve yerime oturdum.Oğluşum da karşılık olarak uslu uslu oturdu,programı dinledi.Tabii bu durum sadece bir saat sürdü.Programın yarısında, çocukların sevimliliklerine ters bir durum oluşmasına izin vermemek için kalkmak zorunda kaldık.Tabii bunda konuşmacı olarak gelen beyefendinin uzun konuşmasınında etkisi oldu.
     Sözün özü  Elhamdülillah güzel bir gün oldu...Hergün desem zor ama hafta bir iki gün böyle geçse herşey daha farklı olur sanki.Benim gibi tembel müslümanların böyle ortamlarla şevke gelmesi gerekiyor.Okunan Kur'an'ın,edilen duaların etkisi gönüllere amele yansıyor hemen ama çabucakda unutuluyor...
     Akşama dair birkaç resimle sonlandıralım yazımızı(hala post diyemiyorum)


Arabada giderken...(sonra birbirlerinin üstüne yattılar)
 

 
Maaşallah salon tamamen doluydu.

 
Kuran tilavetini Türkmenistanlı biri yaptı ve sesi içimize işledi resmen

 
Ben böyle olmamalıydım şiiri "nasıl olmalıyım" dedirtti

 
En çok duygulandığım "Medine'ye varamadım" ilahisiydi

    
                                          Bu abimiz güzel bir konuşma yapıyordu aslında.Ama....                                              Çocukların yukarıda görünen durumu geceyi noktalattı...
                Allah her gecenize Kadir gecesi sevabı,her gününüze Cuma bereketi versin...Dualarınızda hatırlayın inşAllah...

21 Ocak 2013 Pazartesi

Gelişiyoruz biz...

     Bazı gelişim ve değişimler için zaman gerekir...Ve gereken zamanı geçirebilmek için de sabır gerekir...Allah kuluna öyle güzel şekil veriyor ki...adım adım ince ince işliyor...
     Dikiş dikmeye başlamadan önce "nasıl yapılıyor" dediğim şeyleri bugün yapmaya başladıkça Allah'ın kulunu şekillendirmesini daha iyi anlıyorum.Bazı basamakları aşmadan yukarı çıkamıyorsun.Ağır ağır ilerliyor benim hikayemde.Pek çoğunuz için sıradan olan şeyler benim için yeni bir dönem başlatabiliyor.
     Bukadar lafı aşağıdaki resimler için yaptım.Artık çantalarımda fermuar ve kapak detaylarıda var.İlk denemelerim bana göre başarılı oldu.Devamı iyileşerek gelecek inşallah...


10 Ocak 2013 Perşembe

Triko Elbise

    

     Ders çalıştığım dönemlerde gidip gelip üstüme tuttuğum kumaşı bir gece yarısı biçtim ve kestim.Zaten elbise olmasına karar vermiştim.Üst bedende hiç dikiş istemiyordum.Eteğinide daire etek istiyordum ama kumaşımın desenleri buna uygun değildi.
     Pens veya kulp olmayan bir ceket modelinden çıkardım kalıbı.Bir beden küçük çizmeme rağmen yine bol oldu.Fazlalıklarını biraz aldım ama hala var.Belki kilo alırım diye bıraktım okadarını.Aslında model bolluğu kaldırıyordu.Sırta sonradan iki pens yaptım.Hatta mesafeleri orantısız olmuş.
     Eteğinin kalıbı yok.Göz kararı pileler yapıp diktim.Kumaşın hareketli olması kusurlarımı ört
     bas etti.
  Kendi kumaşından kuşak diktim,istediğim gibi durmadı. Kemer hangi kıyafetten kalma bilmiyorum ama iyiki saklamışım.Muhtemelen bir eteğin üstündeydi ve ben daha önce hiç kullanmadım.
     Daha önceki elbise modelimle kısmen benzedi.Burdan bakabilirsiniz.4 Ocak 2013 Cuma

İğne oyaları     Annemle teyzem kafa kafaya verip iğne oyası yazma yaparlar.Maaşallah müşterileride bol.Tabii bunda işçilik kalitesinin payı büyük.Sonra düşünmüşler bizim kız internetten çıkmıyor bizede faydası dokunsun demişler.Cebren  yayınladığım resimlerden pişman değilim bilakis ikisine de kefilim.    Fiyat bilgisi  için mail gönderebilirsiniz yada face den ulaşabilirsiniz.

2 Ocak 2013 Çarşamba

2012'den karelerGeçmiş yılın muhasebesini yaptım kendimce...Beğendiklerimi sizin için seçtim.1.Kalıp nasıl çıkartılır 2.Bez çanta 3.İsimsiz ceket 4.Umre gömleği
5.Tam daire etek 6.İpek elbise 7.Triko ceket 8.Kolay tunik(anlatımlı)


                                                     Siz hangisini beğendiniz?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...