26 Eylül 2012 Çarşamba

Diktim bile...

    


     Önceki postta görmüş olduğunuz kumaşlardan biri vardı ki görür görmez ne yapacağıma karar vermiştim.Ne zamandır denemek istediğim bir modeldi.Kalıp çıkarmakta olmayınca öğlen başladım ikindiye bitti.
     Acemiliğime aldırmayıp her aşamasını resimledim.Resimli dikiş kursu gibi oldu.Bu modeli daha pratik dikenler varsa link verebilirler çünkü ben bir kaç tane daha dikeceğim.     Öncelikle kumaşın  iki yanındaki şerit gibi görünen laciver-kırmızı çizgili kısmı çıkardım ve kumaşı ikiye böldüm.


     Kare kumaşın üç kenarını katladım.Katlanmayan kısım omuzlara denk gelen üst kısım.     Katlanmayan üst kısmı ikiye katlayıp boyun açıklığını ayarladım        Omuzları kapattım. 2 cm dikiş payı bıraktım.     Omuzlarda ve yakada kalan dikiş payını içe katlayıp 1 cm den diktim.     Koltuk altından eteğe doğru dikilecek kısmı belirleyip diktim.     Mozaikli kombin hi hi.Renk uyumu pek olmadı ama neyse.

 
Elimde kumaşın ilk resimdeki kesilmemiş halinden var.Lacivert çizgileriyle veya benim diktiğim gibi isteyen olursa sipariş alabilirim.


 

9 yorum:

Eslem Ünlü dedi ki...

kumaşına bayılmıştım zaten,tunik te pratik ve çok hoş canım sana da çok yakışmış,
sevgiler :)

HÜSNÜZAN dedi ki...

teşekkür ederim Eslem,başka modeller için desenleri kesmeye kıyamadım

Huzur Moda dedi ki...

bayıldığım kumsştsn podt gelmiş hemen güzel olmuş ama kumaşının boyutu ne kadar bilmiyrum ama brli lastikli tril tril bir elbise canlandırmıştım gözümde şöle desenleri net belli
bu halide yakışmış

HÜSNÜZAN dedi ki...

Huzur Moda,elbise benimde aklımdan geçti ama içinden badi giyilmiş elbise hoşuma gitmiyor,üstten cekette desenleri kapatıcaktı.ne bileyim elim tuniğe gitti.ama kalan kumaşın lacivertlerini kesmeyip biraz daha uzun yapmayı düşünüyorum.

AHLâM'DaN dedi ki...

bencede bu şekildeki desenli bir kumaşa bu şekilde bir model gider diye düşünüyorum.çokta şık olmuş.
farklı renkler olduğu için bende böyle kıyafetleri bir çok eşarpla kullanabiliyorum..
mutlu bir şekilde giy canım..
sevgilerle..

HÜSNÜZAN dedi ki...

AHLaM'DaN,teşekkür ederim,aynı bakış açısında olmak ne güzel

fiamma dedi ki...

Ellerine sağlık pek güzel olmuş iyi günlerde kullan Hüsnüzancığım. Koltuk altından etek kısmına doğru düz dikmek yerine verev dikersen o yeşil kısmıda evaze görünüm vererek dahil ederdin.

sahici hersey dedi ki...

Ayy bayıldım vallahi kumasta süpermis.Kolay tunik modeli ararken rastladm blogunuza:-) cok begendm izlemeye aldım sevgilerimle..

HÜSNÜZAN dedi ki...

Hoşgeldin,sahici herşey

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...