13 Şubat 2011 Pazar

Kısa Kısa

             Başlık "kısa kısa" çünkü  hastalıklarla geçen günlerin ardından biriken bir çok iş var.Ama paylaşmak istediğim çok şey var.Detaya girmeden az laf çok resimle bitiricem yazımı.sormak istedikleriniz olursa lütfen çekinmeyin.hatta nooluur sorun. bi ses verin. :( 
              Büyük oğlumla başlayan hastalık faslına tüm aile fertleri sırayla katıldık.Nasıl bir griptir anlamadım ki? Eklem yerlerim kopuyormuş gibi ağrıyor,boğazıma toz kaçmış gibi öksürük krizine giriyorum,öksürükle beraber karınağrısı baş ağrısı...Perişan oldum.Doktora da gitmedim ne yalan söyleyim.Hamileliğimden kalma ağrı kesici iğnem vardı ondan yaptırdım bi tane.sabah akşam tylol hot içtim.
   Her anne evinin doktoru olmalı bence.Çocuklar hastalandığında doktora gitmeden hangi şurupları alacağımızı biliyorum artık.
   Bu süre içinde çektiğim resimleri paylaşayım sizinle.Konular arası alaka ve tarihi sıralama aramayınız.bulamazsınız...
         Tatil nedeniyle evde olan komşularla bir araya gelip sofralar kurduk.Yedik içtik.Tatil nedeniye dedim çünkü maaşallah benim komşular imkanları dahilinde kurslara gidiyor.Çocukları da evde olunca sıkılmasınlar diye birlikte olmaya çalıştık.
  Bizim bir araya gelmelerimiz yer sofrasında,çaydanlık yanımızda ve elle bölünen ekmekle olur.Resmi gezmeler gibi olmaz.Zaten soframızdan belli değil mi?

Kısırı komşum S yaptı.Kod ad bile kullanmama izin vermedi kendisi  ikna olana kadar ondan S diye bahsedelim.en sık onunla görüşüyorum daha çok bahsedicem ondan.
Turşular ve kek benden.Kekin tarifini Çatıkatı'ndan aldım.hani fincanda yapılan
Turşular dan isteyen olursa gönderirim.Lahan turşum biraz yumuşak oldu ama tadı fena değil.

kek tarifi çok tuttu.Sevgili ilkay' çok teşekkürler.

Ekmek makinasında hamurunu yoğurtup yaptığım ve tek başıma yediğim pizzam.Oğlum sevmedi eşimde yemeğe gelmedi.hepsini tek seferde yemedim tabii.kalanı ertesi gün öğlen yedim.

Buda yenmez mi ama yaaa....
Buda yemek yemeyen oğluma hazırladığım tabak.Hiç bir etkisi olmadı maalesef.

Buda böyle yemek postu olsun.El işleri için yenisi lazım.Evimin erkekleri biraz daha sabrederse onuda hazırlamaya çalışıcam.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...