1 Eylül 2013 Pazar

Ramazan Bereketi

Geldi geliyor.havalar sıcak nasıl oruç tutulacak,sahurda ne yesek iftarda fazla kaçırmasak derken mübarek Ramazan geldi ve geçti.Herkes kendince nasibini aldı.İbadetin,rahmetin ve bereketin bol olduğu bu ayda İnşAllah herkes stoklarını doldurmuştur.
Ramazan ve bayram ile ilgili "Kulluk Ağır Geliyor" diye bir yazı yazmıştım.Başkası yazmış gibi okudum.Bu Ramazan dahamı dünyaya dalmışım nedir,içimde kelimeler filizlenmedi.Dünyalık bahaneler nasıl kuşattıysa etrafımı, köşeye çekip elimi dilimi gönlümden notlar dökememişim sayfalara.
Rabbim,Ramazan gibi bir ömür nasip eylesin herkese...
Ramazan'ın sofra ve ibadet bereketinin yanında birde sipariş bereketi uğradı evime.Ben sahura kadar oturdukça yeni işler geldi.Kimi bir gecede bitti kimi iftar'a teslim edildi.Hatta bazen sahurda prova aldım.Ufak tefek hataları saymazsak sonuçlar içime sindi.
Bol fotoğraflı Ramazan ganimetlerim huzurlarınızda...
Penye namaz elbiselerini heryerde görürsünüz.Maalesef tek beden üretilmesi özellikle büyük beden hanımların ihtiyacını karşılamıyordu.Özellikle üst bedeni ufak ama kalçası geniş hanımlar istedikleri rahatlıkta bir elbise bulamıyormuş.Bende onlardan öğrendim.Sonuç olarak üst tarafı her yerdeki gibi kruvaze yaptım.Alt tarafta ise bolca ple kullandım.Bu kırmızılı kumaşı çok sevdim.Kendime elbise yapabilirim bundan. 

İftardan sonra başlayıp sabah teslim ettiğim uzun gömlek.Çift taraflı harika bir kumaşı vardı.Elimdeki kumaşın hepsini kullandım ve bitince kendime niye dikmemişim dedim.Yapılacaklar listemin başında uzun ceketler,tunikler,gömlekler var.Yukarıdaki gömleğin gurbetçi sahibesinin diğer siparişide bu takım oldu.


Bu kumaşıda yine kendim için teeee İstanbul'dan getirtmiştim ama bana kısmet değilmiş.


Ama çok güzel dimi?Birde İzmir yolcumuz vardı ki beni çok uğraştırdı.Kumaş cinsleri hakkında sıfır bilgisi olan terzi olursa uğraşır durur.Kumaşım kaydığı için önce keserken uğraştım.Dikerken iplik çekiyordu birde ona uğraştım.Çok şükür giyilebilir bir sonuç çıktı.


Daire etek ve şifon uyumunu hep sevdim.Geceden başlayıp bitirdiğim etek biricik görümceme arefe günü hediye edildi.
Birde şu etek boyunu tek seferde ayarlayabilsem.


Son olarak yine şifon bir tunik.Lacivert üzerine narçiçeği puantiyeleri vardı.Basit bir bluz kalıbının önüne üç tane ple ekledim ve aşağı doğru genişlik verdim.Dökümlü ve şık bir duruşu oldu.
İşte böyleeee.Hangilerini beğendiniz bakalım?
2 yorum:

saklı bahçem :) dedi ki...

merhaba :)
dikmiş oLduğuN Namaz eLbiseLeri gerçekteN çok kuLLanışLı oLuyo :) baNada aNNem dikmişti :)
emeğiNe sağLık:)

Adsız dedi ki...

Cok guzel namaz elbisesi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...