4 Ocak 2012 Çarşamba

Deri Çanta (Deneme 1)

Dikiş dikmeye başladığım gün benim akrabalara bişey oldu.Meğer herkesin gizli  zulalarında  sakladığı kumaşları varmış ve benim kursa gitmemi bekliyorlarmış.Önce kumaşını alan "bana da şööle düz bi etek diksen,şunun kenarını kıvırsan,ben teyelleyim sende diksen " diyerek ziyaretime geldi.
     Baktım olmuyor,dedimki:
     İlk tadilat ücretsiz sonrası nakit çalışır
     Talepde bir azalma oldu tabi.
     Bu esnada şalvar diktiğim canım babam da kendini sorumlu hissetmiş olacak ki bir çuval dolusu artık deri parçası getirdi.Büyük küçük,kirli temiz,simli pastel.İşime yaracağını umduklarımı bundan aylar evvel- hatta yıl oldu- seçtim ve bir köşeye stokladım.
     Nedendir bilinmez birden bire ortaya çıkarasım tuttu.Ama ne yapacağımı bilemiyorum.Başlıkta çanta yazıyo ama kibarlıktan yoksa benimkiler bildiğin torba projesi.Önce denemeliyim dimi.
     İşte bukadar lafa konu olan deri  parçalarının ilk akıbetleri aşağıdaki gibidir.

Dedim ya torba denemesidir diye.İşte bu ilk denememdi.Zaten kirli kısımdan diktim.Tamamen makinayı ve kendimi keşfetmek adına atılmış bir adımdır.Gelelim ikinci denemeye:


Bu seferde fermuar denemek istedim ama elimde sadece gizli fermuar vardı.Ölçüyüde tam fermuara göre aldım sonuçta hiç görülmemiş bir fermuar çalışması çıktı ortaya.Süsleme fikrini sevgili lilibebek bloğunun sahibesi suzy'nin bir kolye tasarımından aldım.Bakmak isteyenler için tık tık lütfen
Ve bugün geldiğim son durum:Bunların herbirini ufaklığın gündüz uyku saatinde diktim.Bir tane için makineyi ve diğer ihtiyaçları hazırlıyorum ,dikiyorum sonrada  bütün ekibi topluyorum.Müthiş gizli ve titiz çalışıyorum yani.ama sonuç bukadar işte.
Kolay bir anlatım veya çanta kalıbı gören olursa insaniyet namına haber versin.Beni kurtarsın :)

4 yorum:

leyya dedi ki...

ne torbası,bildiğin çanta olmuşlar.pek de güzel olmuşlar.ellerine sağlık arkadaşım

mustafamert dedi ki...

Sonuncuyu çok beğendim güle güle kullanın:)

dikisdersi dedi ki...

çantan ve rengi çok güsel...güle güle kullan

dikisdersi dedi ki...

askılara ayrı bir tela kullanılıyor :)ondan almanı tavsiye ederim genelde çanta dikenler bilmiyorlar o askılık telayı :P bende 2 sene önce ögrendim

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...