28 Mart 2013 Perşembe

Süet yelek-ceket

 
 
Uzun zamandır yazamadığım için  öyle rahatsız oluyorum ki tüm gün aklım blogta oluyor.Birde ziyaret sayıları düşünce alarmlar çalmaya başlıyor bende.
 
iki günlük termal tatil öncesi ve sonrası olmak üzere epey meşgul etti beni.Gittiğimiz yer temiz fakat eski bir tesis olduğu için müşteri potansiyelini etkilememek adına resim çekmedim.Tekrar aynı yere gidermiyim diye sorarsanız evet yine tercih edebilirim.Fazla lüks düşkünü değilimdir.
 
Yaklaşan sınavlarım ve biriken siparişlerim yazı yazmamı daha da erteleyecekti ama bugün bir kaçamak yapayım artık dedim.Geçtiğimiz haftalarda diktiğim kısmen aynı model ceket ve yeleğin resimlerini yükleyip kaçacağım hemen
 
Ceketi daha önce de diktiğim bir kalıptan kestim.Aynı modelin trikosuna burdan bakabilirsiniz.
 


 
Resimleri dikildikten çok sonra hatta kullanıldıktan sonra çekebildim.Ve o gün öğrendim ki metallerin bazısı düşmüş.Kumaşın süet olmasından mı yoksa yapışkanın kalitesinden mi anlamadım.Biten bir işin sonradan hata vermesi mahcubiyetle karışık asabiyet yapıyor.
 

 
Yeleğin yaka kısmındaki fazlalığını azalttım ve önleri kısalan formda kestim.Özellikle kemerle çok şık durdu.Peplum havası verdi.Omuzlarındaki daire zımbalarda düşme olmamış.Demekki yapışma sorunu kumaştan değil zımbadan kaynaklanıyor.
Sanırım kışlık dikişler bitti.Ben yaz için kumaş almaya başladım bile.Sınavlardan sonra kumaşlarım ve ben buluşacağız inşAllah.
Görüşmek üzere
 
 
 


Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...