27 Kasım 2012 Salı

Yine kumaş,hep kumaş...

     Son anda kaydolduğum ikinci üniversitenin dersleri,devam eden arapça kursunun yaklaşan sınavı derken büyük bir şevkle diktiğim çantalarıma da ara vermek zorunda kaldım.Zaten diktiğim çantayı koluma takıp nereye gitsem geri dönüşüm market poşetleriyle oldu.Mutlu oluyor insan tabii de daha resimleyemediklerim vardı.
     Neyse işte,sınavlar nedeniyle biraz strese girdim.Çalışmaya başlamalıyım.Bu arada çok sevdiğim bir yakınım kızı için birşeyler dikmemi istedi.Beraber kumaş alışverişine çıktık.Ben kızımızın kumaş alınırken pek aktif olmayacağını düşünürken meğer içinde bir aslan varmış.Parçacıdan zor çıkarttım.Ama kumaşlarıma bakın bir nasıl özel parçalar nasıl...Sırf seyretmek bile keyif veriyor...


     Bu kumaş oldukça ince bir penye ve kendinden krışık desenli.İlk başta gömlek,tunik olur diye düşünmüştüm ama etek veya pantolon etek olurmu acaba diye merak ediyorum.fikirlere açığım...


     Bu kumaşım nubuk sanırım. (süetle karıştırıyorum aslında) yaklaşık dört metre kadar ve öyle bir fiyata aldım ki nubuk bir yeleğin fiyatı düşünüldüğünde komik kalıyor.Bu arada nubuktan şalvar olur mu sizce?


     Normalde beğenip almayacağım bir kumaş.biraz marjinal kaçıyor bana ama kızımız istedi.kalın bir penye yaklaşık 2 metre kadar.üzerindeki resimden bir kenarında var ve siluet pek belli olmuyor...     Dikmeyi en çok istediğim kumaşım bu.soldaki daha kalın ve koyu renkli bir penye,sağdaki daha ince jarse deniyo sanırım.Kumaşı aldıktan sonra modanisa'da elbisesini gördüm bu kışta çiçekli elbiseler moda,inşallah giymek kısmet olur.


     Son olarak yine ince bir penye,çizgili kumaşları seviyorum nedense.bu kumaşın en altta görünen örgü desenli kısmı çok hoşuma gitti.tunik olur sanırım yada anneme tshirt  bilemiyorum.

     Lütfen kumaşlarımla ilgili model bulmama yardımcı olun.Dikişe az zaman ayırıp doğru kumaşla doğru modeli yapmak istiyorum.

     Yeni izleyicilerim hoşgeldiniz.Sessiz kalmayın olurmu tanışalım...

8 yorum:

Bahar YORGUN dedi ki...

piyanoluya ve en alttakine resmen aşık oldummmmmm.... güle güle kullan

terzi-mankeni dedi ki...

Çiçekli kalın penye kumaşa bayıldım :)şık bir elbise olabilir :)

HÜSNÜZAN dedi ki...

sevgili bahar,piyanoludan ne yaparız bilmiyorum ama kalan kısmı elden çıkarmayı düşünüyorum haberin olsun

HÜSNÜZAN dedi ki...

terzi-mankeni,eğer face sayfama bakarsan kumaşın dikilmiş halini görebilirsin(modanisa da satılıyor)

fiamma dedi ki...

Kumaşlarına bayıldım Nesliciğim, özellikle de kızının seçtiği o piyano desenine. Bakalım neler çıkacak ellerinden iyi günlerde kullan hepsini.

dikisdersi dedi ki...

yeni modeller geliyor desene ...kolay gelsin ,çiçeklilerini ayrı sevdim :)

HÜSNÜZAN dedi ki...

saol Fiammam,inşallah yakın zamanda hepsini kesip biçmek istiyorum.
dikişdersi,çiçeklilerin dikilmişi modanisada var,face sayfamda görebilirsin.bende aynısını dikeyim diyorum

Bahar YORGUN dedi ki...

ya inan bayıldım bu piyanoluya daha var mı acaba?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...