28 Mart 2013 Perşembe

Süet yelek-ceket

 
 
Uzun zamandır yazamadığım için  öyle rahatsız oluyorum ki tüm gün aklım blogta oluyor.Birde ziyaret sayıları düşünce alarmlar çalmaya başlıyor bende.
 
iki günlük termal tatil öncesi ve sonrası olmak üzere epey meşgul etti beni.Gittiğimiz yer temiz fakat eski bir tesis olduğu için müşteri potansiyelini etkilememek adına resim çekmedim.Tekrar aynı yere gidermiyim diye sorarsanız evet yine tercih edebilirim.Fazla lüks düşkünü değilimdir.
 
Yaklaşan sınavlarım ve biriken siparişlerim yazı yazmamı daha da erteleyecekti ama bugün bir kaçamak yapayım artık dedim.Geçtiğimiz haftalarda diktiğim kısmen aynı model ceket ve yeleğin resimlerini yükleyip kaçacağım hemen
 
Ceketi daha önce de diktiğim bir kalıptan kestim.Aynı modelin trikosuna burdan bakabilirsiniz.
 


 
Resimleri dikildikten çok sonra hatta kullanıldıktan sonra çekebildim.Ve o gün öğrendim ki metallerin bazısı düşmüş.Kumaşın süet olmasından mı yoksa yapışkanın kalitesinden mi anlamadım.Biten bir işin sonradan hata vermesi mahcubiyetle karışık asabiyet yapıyor.
 

 
Yeleğin yaka kısmındaki fazlalığını azalttım ve önleri kısalan formda kestim.Özellikle kemerle çok şık durdu.Peplum havası verdi.Omuzlarındaki daire zımbalarda düşme olmamış.Demekki yapışma sorunu kumaştan değil zımbadan kaynaklanıyor.
Sanırım kışlık dikişler bitti.Ben yaz için kumaş almaya başladım bile.Sınavlardan sonra kumaşlarım ve ben buluşacağız inşAllah.
Görüşmek üzere
 
 
 


4 Mart 2013 Pazartesi

Bıyık Modası

 
 
Pazartesi günü doğum günü olan kuzenim için ne hediye alacağımı düşünürken kumaşçıda bu kumaşı gördüm ve hiç düşünmeden aldım.Daha önce elinde bu tarz bir yüzük vardı.Ne anlama geldiği hakkında hiç bir fikrim yok.Bilen varsa insaniyet namına söylesin.Moda olan simgeleri ve anlamlarını geç öğreniyorum.Eşim birkaç seçenek sundu ama eğer öyleyse giyilmesini tasvip etmem doğrusu.
 
Hiç bir detayı olmayan 38 beden kalıp kullandım.Sadece biraz daha bolluk vermek için kat yerlerinden 1 cm daha pay verdim.Yakayıda hem önden hem arkadar 1 er cm genişlettim.Malum kızlar biraz salaş seviyor.Arkaya ihtiyaç olmadığı halde düğme detayı ekledim.Görüntüsünü seviyorum çünkü.Etek kısımlarında önü kısa arkayı biraz uzun yaptım.Aslında dahada belirgin olacak şekilde uzatsam olurdu.
 


önden;

 
arkadan;
 

 
aşagıdan


 
elimde bir bluzluk daha var.isteyen olursa facebook tan mesaj atabilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...