27 Kasım 2012 Salı

Yine kumaş,hep kumaş...

     Son anda kaydolduğum ikinci üniversitenin dersleri,devam eden arapça kursunun yaklaşan sınavı derken büyük bir şevkle diktiğim çantalarıma da ara vermek zorunda kaldım.Zaten diktiğim çantayı koluma takıp nereye gitsem geri dönüşüm market poşetleriyle oldu.Mutlu oluyor insan tabii de daha resimleyemediklerim vardı.
     Neyse işte,sınavlar nedeniyle biraz strese girdim.Çalışmaya başlamalıyım.Bu arada çok sevdiğim bir yakınım kızı için birşeyler dikmemi istedi.Beraber kumaş alışverişine çıktık.Ben kızımızın kumaş alınırken pek aktif olmayacağını düşünürken meğer içinde bir aslan varmış.Parçacıdan zor çıkarttım.Ama kumaşlarıma bakın bir nasıl özel parçalar nasıl...Sırf seyretmek bile keyif veriyor...


     Bu kumaş oldukça ince bir penye ve kendinden krışık desenli.İlk başta gömlek,tunik olur diye düşünmüştüm ama etek veya pantolon etek olurmu acaba diye merak ediyorum.fikirlere açığım...


     Bu kumaşım nubuk sanırım. (süetle karıştırıyorum aslında) yaklaşık dört metre kadar ve öyle bir fiyata aldım ki nubuk bir yeleğin fiyatı düşünüldüğünde komik kalıyor.Bu arada nubuktan şalvar olur mu sizce?


     Normalde beğenip almayacağım bir kumaş.biraz marjinal kaçıyor bana ama kızımız istedi.kalın bir penye yaklaşık 2 metre kadar.üzerindeki resimden bir kenarında var ve siluet pek belli olmuyor...     Dikmeyi en çok istediğim kumaşım bu.soldaki daha kalın ve koyu renkli bir penye,sağdaki daha ince jarse deniyo sanırım.Kumaşı aldıktan sonra modanisa'da elbisesini gördüm bu kışta çiçekli elbiseler moda,inşallah giymek kısmet olur.


     Son olarak yine ince bir penye,çizgili kumaşları seviyorum nedense.bu kumaşın en altta görünen örgü desenli kısmı çok hoşuma gitti.tunik olur sanırım yada anneme tshirt  bilemiyorum.

     Lütfen kumaşlarımla ilgili model bulmama yardımcı olun.Dikişe az zaman ayırıp doğru kumaşla doğru modeli yapmak istiyorum.

     Yeni izleyicilerim hoşgeldiniz.Sessiz kalmayın olurmu tanışalım...

16 Kasım 2012 Cuma

Çanta denemeye devamm

Bu aralar yokum arkadaşlar.Evdeki internet paketini değiştiriyoruz.sanırım biraz daha zaman alacak.Kardeşimin bilgisayarından yarım saatlik izinle bu postu yazıyorum.Resim kalitesi için kusura bakmayın.
     Şimdiki uğraşım çantalar.Her kestiğim kumaş farklı bir ebatta ve modelde oluyor ama yılmadan devam ediyorum.Hatta bazılarını beğenip alanlar bile oldu.Ahh Leyya,diktiğin çantaları nasıl verebiliyorsun insan ayrılamıyor...
     Kardeşim den laf duymadan fotoğraflara geçiyorum,yorumları bekliyorum...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...